Menu Zavřeno

O nás

Rudňáček je zapsaný spolek působící jako centrum pro rodinu, pro budoucí rodiče a rodiny s dětmi, a to od miminek přes batolata, předškoláky až po mladší školní věk.

Naše centrum nabízí volnočasové aktivity a kurzy pro děti i pro jejich rodiče. Poskytujeme i řadu dalších služeb. Můžete u nás navštívit například nejrůznější přednášky věnující se otázkám výchovy dětí nebo partnerskému soužití. Nabízíme vám poradenství v oblasti psychologické, právní, logopedické, ale také pomoc porodní asistentky – laktačního poradenství.

V neposlední řadě podporujeme dobrovolnictví a sounáležitost obyvatel v Rudné a okolí.

Slunce-v-nas-a-v-ocich-nasich-deti-1

Naše cíle:

1. Osvětová, preventivní a další vzdělávací činnost zaměřená na zvyšování kvality rodičovské péče a rodičovských kompetencí.

2. Činnost zaměřená na další vzdělávání dospělých a dětí, rozvíjení jejich osobnosti a uplatnění schopností a dovedností prostřednictvím vzdělávacích, kulturních, sportovních a rukodělně tvořivých aktivit.

3. Podpora volnočasových aktivit dětí formou psychosociálních her, kreativní rukodělné činnosti, sportovního a kulturního využití.  Rodinám s malými dětmi nabízíme aktivity pro plnohodnotné trávení volného času a tím je vedeme ke zdravému a aktivnímu způsobu života.

4. Činnost zaměřená na sladění rodinného a pracovního života, především v podobě péče o dítě ve věku  2 – 6 let v kolektivu vrstevníků a péče o dítě v době prázdnin.

5. Podporovat dobrovolnictví a sounáležitost obyvatel v Rudné a okolí.